Jak podpisać kartkę na komunię od chrzestnego?

kartka komunijna podpis

Chyba nikt z nas nie ma najmniejszych wątpliwości, że Komunia Święta jest jednym z największych wydarzeń w życiu każdego małego chrześcijanina. To właśnie wtedy staje się on pełnoprawnym członkiem wspólnoty kościoła i może czynnie uczestniczyć w obchodach mszy świętej. Jak więc łatwo się domyślić, taka okazja wymaga przede wszystkim odpowiedniego sposobu celebracji. Dużą role odgrywają więc składane życzenia nie tylko przez rodziców i dziadków, ale również i te, które składają rodzice chrzestni. Najczęstszym obyczajem jest wręczanie dziecku kartki z rozmaitymi podpisami, tak by na długo pozostały one w pokoju dziecka jako pamiątki, oczywiście poza całą resztą prezentów. Przed rodzicami chrzestnymi bez wątpienia stawiane są najwyższe wymagania, więc powinni oni starannie przyłożyć się do wypisania kartki z życzeniami. Tak więc jak podpisać kartkę na komunię od chrzestnego?

komunijna kartka od chrzestnego
komunijna kartka od chrzestnego

Jak podpisać kartkę na komunię od chrzestnego?- własny wiersz

Podpisanie kartki na komunię od chrzestnego, własnoręcznie zredagowanym i wymyślonym przez niego wierszem z pewnością zrobi ogromne wrażenie. Dlaczego? Otóż chrzestny z pewnością włożył wiele wysiłku w przygotowanie takiej kartki, a co za tym idzie oczywistym jest fakt iż zależało mu na tym, by jego podarek się spodobał i wyróżniał na tle innych. Wówczas chrzestny musi również zadbać o poprawną ortografię, a także interpunkcję i gramatykę, co może być dość sporym wyzwaniem. Co więcej, tworzenie sensownego wiersza, który będzie się niezwykle dobrze czytał również nie jest proste i z pewnością nie każdy będzie mógł temu zadaniu podołać. Jeśli jednak chrzestny jest osobą, która posiada wyjątkowy talent pisarki, bez wątpienia powinien on zdecydować się na tego typu rozwiązanie. Taka pamiątka z Komunii Świętej z pewnością będzie niezwykle oryginalna i zapadnie ona na dobre w pamięć. Stworzony wiersz chrzestny może wygodnie nadrukować na papierze, ale również może on napisać go własnoręcznie. Wówczas niezwykle ważne jest to, by zadbać o nienaganny charakter pisma, który umożliwi przeczytanie wiersza.

Jak podpisać kartkę na komunię od chrzestnego?- gotowe teksty

Jeśli chrzestny nie czuje się zbyt swobodnie w sztuce tworzenia wierszy, wówczas może on skorzystać z już gotowych życzeń. Najczęściej one także przybierają formie wierszyków zarówno tych średnich jak i krótkich lub długich. Dają one również możliwość wyboru odpowiedniej czcionki, co podkreśli indywidualny charakter kartki i z pewnością ją uatrakcyjni. Kartki mogą mieć też różnorodne kolory oraz mnóstwo dodatkowych wzorów adekwatnych do celebrowanej okazji. Wiersze najczęściej przybierają postać rytmiczną, więc z pewnością będzie się je łatwo czytać.

Jak podpisać kartkę na komunię od chrzestnego?- inne, oryginalne pomysły

Jeśli chrzestny bez wątpienia nie jest typowym tradycjonalistą, wówczas może pokusić się o inne, równie oryginalne rozwiązania. Kartkę z gotowymi życzeniami można np. dodatkowo przystroić wedle własnego uznania. Co więcej, w środku można umieścić również dodatkowe życzenia, które odnoszą się nie tylko do Komunii Świętej, ale także i do samego dziecka. Istnieje również możliwość pokuszenia się o humorystyczny dopisek do już istniejącego tekstu. Chrzestny powinien bowiem pamiętać, że nietuzinkowy i nieoczywisty podarek z pewnością na długo zapadnie dziecku w pamięć i będzie go ono wspominać z dużą dawką humoru. Choć często uważa się, że kartka podarowana od chrzestnego na Komunię Świętą powinna być skromna, to nic nie stoi na przeszkodzie, by delikatnie przełamać ten schemat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *