Jak podpisać życzenia na bierzmowanie?

bierzmowania życzenia

Na bierzmowanie, które stanowi nieodłączny element wyznania rzymsko-katolickiego czeka każdy młody wierny. Jest to wielkie wydarzenie dla całej katolickiej rodziny. Dzień bierzmowania staję się swoistego rodzaju pamiątką na całe życie. Jednak bardzo często najbliższa rodzina osoby przyjmującej bierzmowanie zastanawia się jak podpisać życzenia na bierzmowanie, nie wszyscy orientują się co powinno nich się znaleźć. Najprostszą odpowiedzią byłoby stwierdzenie, że życzenia powinny płynąć z serca – jednak to nie dla wszystkich jest odpowiedź. Nie każdy człowiek jest w stanie operować lekkim piórem, które pięknie złoży słowa w adekwatne życzenia. Dlatego bardzo dobrze skorzystać z internetowych inspiracji.

Jakie życzenia na bierzmowanie wybrać?

Przede wszystkim życzenia powinny pasować do nas, ale weźmy też pod uwagę ich odbiorcę. Musimy znaleźć w nich pewną nić porozumienia pomiędzy nadawcą, a odbiorcą. Dość uniwersalną formą życzeń są bardzo oficjalne formuły, spełnią się one w każdej sytuacji, jednak nie zawsze zapadną w pamięć obdarowanego. Szereg internetowych wierszyków, czy rymowanek daje nam bardzo szeroki wachlarz wyboru wyselekcjonowanych propozycji. Mogą one wyjątkowo trafić do odbiorcy, ale trzeba być uważnym żeby owe życzenia nie były zbyt odważne. Takie propozycje mogą wręcz wprawić w zakłopotanie młodego człowieka w dniu przyjęcia tak ważnego sakramentu. Trzeba postawić na wyważenie i indywidualizm swoich życzeń. Wszystko zależy od charakteru bierzmowanego.

W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualne dostosowanie formy życzeń do nas samych i bierzmowanego, standardowe jest wybranie klasycznych formuł życzeń. Jeżeli zdecydujemy się napisać życzenia samemu chyba oczywistym będzie odwołanie się do symboli wiary katolickiej takich jak Duch Święty, Bóg czy Matka Boska. Warto w życzeniach zamieścić cytat, któregoś ze świętych lub fragment Pisma Świętego. Dzięki temu życzenia mogą stać się inspiracją, a także powodem do eksplorowania wiary.

bierzmowanie
bierzmowanie

Czego życzyć na bierzmowanie?

Na bierzmowanie powinniśmy życzyć nie tylko szczęścia, czy miłości. Warto, żeby w takich życzeniach znalazło się życzenie opatrzności Bożej, wytrwałości w wierze, świadomości Bożej, a także miłosierdzia. Powinniśmy właśnie na wiarę ukierunkować swoje życzenia, ponieważ składamy je z okazji przyjęcia sakramentu ugruntowującego młodego człowieka w wierze.

Podpis pod życzeniami na bierzmowanie.

Po przygotowaniu treści życzeń na bierzmowanie, ich wydrukowaniu lub odręcznym napisaniu, należy złożyć pod nimi własnoręczny podpis. Gdy podpisuje się życzenia w dobrym smaku będzie, oprócz imienia i nazwiska, także umieścić treść ukazującą wyjątkowość tego wydarzenia w życiu chrześcijanina. Ku temu można użyć sformułowań takich jak: w modlitwie, wspierając na drodze wiary, przy opatrzności Bożej, modląc się za Ciebie i wiele innych. Miłym akcentem zakończenia będzie też wskazanie stopnia pokrewieństwa lub w przypadku matek i ojców chrzestnych wspomnienie o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *