Jak wypisać zaproszenia ślubne?

zaproszenie ślubne

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu zakochanych. Wyznaczenie daty, kiedy to bliscy sobie ludzie powiedzą sobie tak na resztę życia, wiąże się z rozpoczęciem wszelkich działań organizacyjnych. Na liście zadań jest wypisywanie zaproszeń ślubnych. Wiele par ma kłopot z poprawnym wypisaniem kartek, dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze zasady tego procederu.

Jaka kolejność na zaproszeniach ślubnych, jeśli chodzi o imiona i nazwiska?

Zgodnie z weselnym savoir-vivrem wpisywanie zaproszeń na ślub i przyjęcie weselne rozpoczyna się od imienia oraz nazwiska kobiety. Dla przykładu, jeżeli zaprosicie kuzyna Alberta Nowaka z jego dziewczyną Joanną Kowalską, to na kartce należy umieścić wyrażenie: Joannę Kowalską i Alberta Nowaka. Natomiast, gdy para jest małżeństwem, to wówczas wpisujemy Joannę i Alberta Nowaków. Wyjątek od tej reguły stanowi nazwisko złożone z dwóch członów. W przypadku dzieci imiona najmłodszych wpisuje się zaraz po rodzicach, a więc Joannę, Alberta i Jana Nowaków.

Zaproszenia powinny być dopracowane w najdrobniejszym szczególe i nie zawierać żadnych błędów!

Zaproszenia ślubne należy wypisywać z dużą ostrożnością. Nie mogą one bowiem zawierać żadnych błędów. Dużym problemem podczas wypisywania zaproszeń może okazać się odmiana nazwiska osoby zapraszanej na ślub oraz przyjęcie weselne. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zapytać o wyjaśnienie tej kwestii osobę proszoną. Dzięki temu zyska się gwarancję, że nie będzie w tym zakresie żadnej wpadki. Można również skorzystać z różnych aplikacji i programów dostępnych w sieci.

wypisywanie zaproszeń ślubnych
wypisywanie zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne muszą być wypisane starannie!

Poza poprawnością ortograficzną i stylistyczną bardzo ważna jest też staranność. Dlatego, jeśli Wasz charakter pisma pozostawia wiele do życzenia, poproście o pomoc osobę, która może się w tym względzie pochwalić znacznymi umiejętnościami. Co więcej, świetnym pomysłem jest też zlecenie wypisywania zaproszeń ślubnych firmie drukarskiej. Pamiętajcie też o tym, aby przed wysłaniem kartek sprawdzić kilka razy, czy wszystko jest w porządku i nie ma żadnych literówek.

Zapraszać samodzielnie, czy wspólnie z rodzicami?

Warto także poruszyć aspekt związany z rodzicami. Zasada jest taka, że nawet jeśli samodzielnie płacicie za ślub i wesele, na kartce powinien znaleźć się zapis, że zapraszacie z rodzicami, a więc: Joanna Nowak i Jakub Kowalski wraz z Rodzicami mają zaszczyt zaprosić (…).

Zaproszenia pisane odręcznie są bardziej osobiste, ale ich przygotowanie zabiera znacznie więcej, czasu. Z kolei kartki drukowane są niezwykle eleganckie. Co więcej, w ten sposób można zachować ciągłość zaproszeń. Jednakże niezależnie od tego, co wybierzecie, pamiętajcie o tym, aby zamówić kilka kartek dodatkowo w razie jakiejś wpadki. Mamy nadzieje, że te kilka zasad, które wymieniliśmy, pomoże Wam w przygotowaniu idealnych zaproszeń na najpiękniejszy dzień w Waszym życiu. Życzymy wszystkiego najlepszego, wspaniałego ślubu i wesela oraz samych cudowności na nowej drodze życia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *