Jak zrobić kartkę urodzinową?

Każdy zgodzi się z tym, że w dobrym zwyczaju jest złożyć życzeniami solenizantowi w dniu jego święta. Gdy jest to osoba nam bliska, będzie jej miło gdy wręczymy jakiś drobny upominek lub kartkę z życzeniami. Możemy ją kupić w dowolnej kwiaciarni lub sklepie papierniczym. Dostępne są w przeróżnych wzorach, kolorach, formatach z dedykacjami i bez. Na pewno osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo jeśli otrzyma kartkę wykonaną własnoręcznie. Taka pamiątka będzie unikalna a obdarowany na pewno doceni czas i zaangażowanie poświęcone na jej przygotowanie.  Jak się do tego zabrać? Poniżej kilka wskazówek.

Jaki rodzaj kartki urodzinowej wybrać?

Kiedy mamy pewność, że osoba obdarowana ma duże poczucie humoru i spory dystans, to na pewno zabawny charakter kartki i śmieszne życzenia przypadną mu do gustu. Można wtedy pokusić się o przygotowanie tzw. „eksplodującej kartki” i zasypać świętujących deszczem konfetti. Gdy idziemy na urodziny np. do babci i chcemy wręczyć jej specjalne życzenia, to papier czerpany i suszone kwiaty będą dobrym wyborem. Duże wrażenie na pewno zrobią wykaligrafowanie życzenia napisane stalowym piórem lecz niestety kaligrafia jest wymierającą sztuką i mało kto zna tę technikę. Gdy chcemy uświetnić ten szczególny dzień ukochanemu/ukochanej to przygotowana kartka urodzinowa także powinna być unikalna. Aby pokazać, że dana osoba jest dla nas ważna możemy umieścić w kartce rzeczy, które mają szczególną historię jak na przykład bilet z pierwszego wspólnego pójścia do kina czy pierwsze wspólne zdjęcie. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się karta w stylu minimalistycznym, którą można skropić zapachem ulubionych perfum swojej drugiej połówki. Wspólny mianownik dla wszystkich wspomnianych kartek to element zaskoczenia oraz personalizacja. Ważne, aby osoba obchodząca urodziny poczuła się wyjątkowo w tym dniu a taka karta na pewno będzie tego dobrym powodem.

Jakie życzenia będą idealne do własnoręcznie wykonanej kartki urodzinowej?

Odpowiedź jest prosta – szczere. Życzenia powinny być dopasowane do osoby której dotyczą i najlepiej, aby płynęły prosto z serca. Oczywiście można posiłkować się sztampowymi zwrotami typu ”Spełniania marzeń” czy „Wszystkiego najlepszego” lecz warto dodać coś unikalnego, co świadczy o naszej bliskiej relacji z daną osobą i przeredagować je na np. „Życzę aby Twoje marzenie o … w końcu się spełniło”. Życzenia zdrowia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym są zawsze w dobrym guście, natomiast życzenie komuś pieniędzy już niekoniecznie.

 

Jak własnoręczne wykonać kartkę urodzinową?

W pierwszej kolejności wybieramy typ kartki i kompletujemy materiały. Po brakujące elementy możemy wybrać się do sklepu papierniczego lub działu „zrób to sam” w najbliższym hipermarkecie. Ważna jest estetyka wykonania. Należy upewnić się, że nasze miejsce pracy jest czyste a zbędne elementy usunięte. Nie chcemy, aby na naszej kartce znalazła się plama po sosie czy ślady brudnych palców. Podstawą każdej kartki jest papier – zadbajmy aby był dobrej jakości, najlepiej o gramaturze powyżej 200 g/m2. Na pewno przyda nam się dobry cienkopis i zestaw kolorowych pisaków. Gdy planujemy wykonywać prace z udziałem kleju, to lepiej wystrzegać się tych szybkoschnących i wybrać np. klej na gorąco. Skąd wziąć pomysł na kartkę? Nieprzebranym źródłem jest na pewno Internet, gdzie można znaleźć wiele inspirujących filmów instruktarzowych pełnych zaskakujących propozycji. Tutoriale na temat przygotowywania wyjątkowych kartek urodzinowych można spotkać na wielu serwisach społecznościowych oraz na platformach typu TikTok. Dostarczą nam niezliczoną ilość ciekawych projektów i inspiracji do samodzielnego tworzenia i ozdabiania kartek z życzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *