Jak zrobić zaproszenie na komunię?

zaproszenia komunia

Pierwsza komunia bez wątpienia jest ogromny przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Wówczas muszą oni zadbać o to, by nawet najmniejszy detal był idealnie przygotowany, a także by wszystko prezentowało się perfekcyjnie. Rodzice często skupiają się na wyborze kreacji zarówno dla siebie, ale także i dla swojej pociechy. Dbają o odpowiednie przystrojenie sali dla gości oraz o jakość przyrządzanych przez firmę cateringową posiłków. Niemniej jednak równie ważne jest przygotowanie odpowiednich zaproszeń na pierwszą komunię świętą. Te wykonane własnoręcznie z pewnością będą nietuzinkowe i oryginalne. Tak więc jak zrobić zaproszenie na komunię?

Jak zrobić zaproszenie na komunię?- opłacalność zaproszeń DIY

DIY czyli z angielskiego Do It Yourself to niezwykle popularny trend, który obecnie jest wykorzystywany w wielu dziedzinach naszego życia. Jednak czy warto również kierować się tym mottem w przypadku wykonywania zaproszeń na komunię? Otóż z pewnością tak, jeśli przede wszystkim rodzice stawiają na oryginalność i nietuzinkowość komunijnych zaproszeń. Niemniej jednak niezwykle istotne są również koszty, gdyż już sama uroczystość może nieco nadwerężyć domowy budżet. Warto wskazać w tym momencie na fakt, że osoby, które nie posiadają w domu żadnych akcesoriów do wykonywania przedmiotów DIY z pewnością będą musiały się w nie zaopatrzyć, a to nieodłącznie związane jest z wydatkiem. Jeśli jednak planujecie zakup najtańszych zaproszeń na komunię, które nie będą niczym wyróżniały się spośród stosu innych, to o wiele lepiej jest postawić na te wykonane własnoręcznie. Ich cena z pewnością nie przyprawi was o przysłowiowy zawrót głowy.

zaproszenie na komunię
zaproszenie na komunię

Jak zrobić zaproszenia na komunię?- co będzie potrzebne?

Jeśli już zapadła decyzja o tym, że o wiele lepiej będzie wykonać zaproszenia na komunię samodzielnie, wówczas trzeba dowiedzieć się, czego będziemy potrzebować. Otóż lista zakupów przedstawia się następująco:

  • papier najlepiej ozdobny i o gramaturze co najmniej 230
  • nożyczki lub gilotyna do wygodnego cięcia papieru
  • ekierka lub/oraz długa linijka
  • ozdobne wstążki i tasiemki
  • dziurkacze, najlepiej te ozdobne, które pozwolą na wycięcie określonych kształtów
  • stemple
  • kostki, dzięki którym będzie można wykreować wypukłe dekoracje
  • scrabki, które są niczym innym jak gotowymi rysunkami lub gotowymi dekoracjami z papieru

Jak zrobić zaproszenia na komunię?- instrukcja krok po kroku

W pierwszej kolejności, najważniejszą rzeczą jest przygotowanie projektu zaproszenia. Wobec tego warto się zastanowić, jak ma ono wyglądać, a także w jakiej tonacji ma zostać utrzymane. Warto również uwzględnić dominującą kolorystykę i charakter ozdób. Jeśli w głowie kłębi się kilka pomysłów, wówczas warto przenieść najlepsze z nich na dokument próbny. Wówczas przy pomocy komputera będziecie mogli wybrać odpowiednią czcionkę, a także jej kolor i sprawdzić jak prezentuje się finalny efekt jeszcze przed wydrukowaniem. Kolejną rzeczą jest nadrukowanie zaproszeń na ozdobnym papierze, a także zgięcie ich tak, by utworzyły stronę tytułową oraz stronę wewnętrzną. Następnie możemy przejść do procesu dekorowania zaproszeń na komunię. Warto uwzględnić jaki styl zaproszenia mają prezentować. Jeśli mają być one utrzymane w tonie minimalizmu, można wykorzystać drewniany scrap w kształcie kielicha, a także ozdobną wstążkę przyklejoną do jego nóżki, dzięki czemu uzyskamy lekki efekt trójwymiarowości. Świetnym pomysłem na ozdabianie zaproszeń na komunię jest również wykorzystanie suszonych roślin. Finalnie trzeba dopasować odpowiednie koperty i zaproszenia są gotowe, by trafić do przyszłych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *