Kartka ślubna scrapbooking krok po kroku

Kartka ślubna zrobiona od podstaw samodzielnie? To możliwe!

Scrapbooking, a właściwie cardmaking to sztuka tworzenia własnoręcznie kartek okolicznościowych od podstaw. W twojej głowie zapewne pojawia się myśl, że aby stworzyć samodzielnie taką kartkę trzeba mieć wybitne zdolności artystyczne oraz duże zaplecze materiałów plastycznych i papierniczych. Otóż nic bardziej mylnego! W naszym tutorialu pokażemy Ci patent na efektowną, prostą i szybką w wykonaniu kartkę ślubną. Nie potrzebujesz do niej wymyślnych materiałów czy nadzwyczajnych umiejętności. Wystarczą podstawowe akcesoria i dobre chęci, a gwarantujemy, że twoje dzieło zachwyci każdego!

Materiały na kartkę ślubną – w co się zaopatrzyć na dobry początek?

Zanim szturmem ruszysz na zakupy i wydasz krocie na materiały artystyczne, najpierw rozejrzyj się po swoim domu. Być może twoje szafki skrywają skarby, o których nawet nie masz pojęcia. Mogą to być ozdobne guziki, prezentowe wstążki czy koraliki po starej bransoletce. Ponadto przydadzą Ci się nożyczki, ołówek z gumką i linijka. W specjalistycznym sklepie natomiast rozejrzyj się za kolekcją ozdobnych papierów przeznaczonych do scrapbookingu, bazami do kartek oraz klejem magicznym. Masz już potrzebne materiały? Nie zwlekaj i przystąp do pracy!

Kartka ślubna scrapbooking krok po kroku – prosty kurs, nie tylko dla początkujących

Czego będziesz potrzebować?

  • dowolna kolekcja papierów do scrapbookingu
  • papierowe elementy do wycinania (pasujące do tematyki ślubnej)
  • klej introligatorski Magic
  • taśma dwustronna piankowa
  • kostki dystansowe samoprzylepne
  • nożyczki
  • baza kartkowa w formacie DL w kolorze białym
  • samoprzylepne kryształki
  • kawałek ozdobnej wstążki lub sznureczka
  • gotowy tekturkowy napis o treści np. W dniu ślubu

Kartka ślubna scrapbooking – instrukcja krok po kroku

Najpierw z trzech arkuszy papieru o różnych wzorach wytnij prostokąty. Pierwszy bazowy prostokąt powinien mieć wymiary o 4 mm mniejsze z każdej strony niż baza kartkowa. Natomiast dwa pozostałe ok. 8 mm mniejsze z każdej strony od prostokąta bazowego. Dodatkowo ich krawędzie możesz postarzyć przy użyciu nożyczek. Następnie wszystkie trzy podklej z tyłu za pomocą dwustronnej taśmy piankowej. Bazowy prostokąt przyklej równo do bazy kartkowej. Kolejny prostokąt przyklej pod lekkim kątem. Wokół trzeciego obwiąż finezyjnie ozdobny sznurek bądź wstążkę i zawiąż na kokardkę. Przyklej pod skosem do drugiego prostokąta tak, aby kokardka znajdowała się z przodu kartki mniej więcej na środku. Z papierowych elementów do wycinania wybierz i wytnij emblematy pasujące do tematyki kartki i stwórz z nich kompozycję na jej froncie. Gdy uznasz, że kompozycja jest gotowa, elementy przyklej klejem. Dla urozmaicenia do przyklejenia niektórych z nich użyj kostek dystansowych. To sprawi, że kartka stanie się trójwymiarowa. Na górze za pomocą kleju introligatorskiego przyklej tekturowy napis. Na koniec kartkę ozdób za pomocą mieniących się kryształków, możesz też dodać coś od siebie. Pamiętaj, aby dwustronne taśmy i kostki dystansowe dodatkowo smarować klejem magicznym, to zagwarantuje trwałość kartki przez długi czas. Gotowe! Prawda, że proste? Mamy nadzieję, że twoje dzieło ucieszy obdarowane osoby. Nie ma nic piękniejszego niż prezent zrobiony od serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *