Kartka sztalugowa – nowe rozwiązania dekoracyjne

Współcześnie wiele osób poszukuje bardzo innowacyjnych metod na przegotowanie kartek okolicznościowych. Możliwości mamy rzeczywiście bardzo wiele. Przez to wszystko zależeć będzie od naszych indywidualnych predyspozycji oraz od naszych możliwości oraz umiejętności manualnych. W związku z czym warto poszukiwać takich typów kartek okolicznościowych, dzięki którym zdobędziemy szerokie możliwości oraz zastosowanie. Im bardziej innowacyjna kratka okolicznościowa tym więcej czasu wymagać będzie jej stworzenie. Wówczas konieczne jest zazwyczaj większej ilości wyszukanych materiałów dekoracyjnych. Oczywiście najczęściej i najbardziej powszechnie w przygotowaniu kartek okolicznościowych wykorzystywany jest papier. Na rynku otrzymać można papier o bardzo zróżnicowanej gramaturze oraz w bardzo wielu wariantach kolorystycznych. To zaś umożliwia nam stworzenie najróżniejszych kartek okolicznościowych na każdą okazję.

Nowoczesna kartka sztalugowa – jak zrobić

Bardzo dużą popularnością cieszy się ostatnio kartka sztalugowa. Można ją nie tylko zakupić, ale także wykonać samodzielnie. Wystarczy trochę zaangażowania oraz własnoręcznej pracy. Wówczas uzyskać można bardzo wysokie efekty artystyczne, z których z pewnością będziemy bardzo zadowoleni. Co więcej wykonując kartkę okolicznościową własnoręcznie pokazujemy w ten sposób szacunek do osoby, którą obdarowujemy oraz jednocześnie poświęcamy jej dużo czasu. Zazwyczaj kartka sztalugowa zajmuje co najmniej kilka godzin. Oczywiście okres jej przygotowania możne być znacznie krótszy i zawsze zależy on od naszych indywidualnych zdolności manualnych, od tego z jakich materiałów korzystamy oraz jakimi narzędziami się posługujemy. To wszystko sprawia, że kartki okolicznościowe, czyli tak zwane kartki sztalugowe można tworzyć we własnym domu. Można także skorzystać z pomocy domowników lub dzieci, dla których z pewnością stanie się to doskonałą okazją do zabawy.

Kartka sztalugowa – jak zrobić w prosty sposób

Najprościej kartka sztalugowa to taka kartka, którą można opierać. W ten sposób pięknie się ona prezentuje, na przykład kiedy stoi na półce. Oczywiście  kartka sztalugowa może być także złożona, przez co wówczas znacznie łatwiej można ją umieścić w kopercie okolicznościowej. Najważniejsze jest, aby kartka sztalugowa została przygotowana z odpowiedniego materiału. W tym celu najlepszym rozwiązaniem pozostaje papier o dużej gramaturze. Jest to tak zwany sztywny papier. W związku z tym kartka z niego stworzona jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz lepiej zachowuje nadany jej kształt. Dobrej jakości kartka sztalugowa nie może ulegać wyginaniu na boki. To mogłoby doprowadzić do jej uszkodzenia. Dla wzmocnienia całej konstrukcji można wykorzystywać podwójne kartki, na przykład przez ich sklejanie. Co więcej kartka sztalugowa będąc na bazie trójkąta może doskonale prezentować się po rozłożeniu oraz tworzyć trójwymiarowy element dekoracyjny przy różnych okazjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *