Kartka urodzinowa DIY

kartka urodzinowa

Urodziny są niezwykłą okazją do celebrowania. To właśnie wtedy stajemy się o rok starsi i z pewnością chcemy uczcić to wielkie wydarzenie w gronie najbliższych osób. Jednak zdarza się i tak, że to my spełniamy rolę gościa na czyichś urodzinach, a to z kolei nakłada na nas obowiązek przygotowania odpowiedniego prezentu, opatrzonego kartką urodzinową. Okazuje się, że jest to tylko z pozoru proste zadanie, gdyż nawet jeśli poradziliśmy sobie świetnie z wyborem prezentu, to pozostaje jeszcze kartka urodzinowa. Zwykle chcemy by była ona możliwie jak najbardziej oryginalna i nietuzinkowa. Dlaczego więc nie zrobić kartki urodzinowej DIY?

Kartka urodzinowa DIY- nietuzinkowy dodatek do prezentu

Nie da się ukryć, że nurt DIY czyli Do It Yourself całkowicie zawładnął światem na przestrzeni ostatnich lat. Tak zwane ręczne robótki to obecnie wiodący trend nie tylko w przygotowywaniu oryginalnych dekoracji, ale także i biżuterii czy prezentów. Wykonywanie przedmiotów DIY z pewnością może przynieść wiele satysfakcji, jedna to co jest w tym najważniejsze, podarowanie komuś własnoręcznie zrobionego drobiazgu ma ogromne znaczenie. Dzięki temu osoba wie, że w przygotowanie np. kartki urodzinowej włożyliśmy sporo czasu i ciężkiej pracy, a to wiąże się z podkreśleniem tego, jak ważna jest dla nas ta osoba. Dodatkowym walorem wykonywania kartki urodzinowej DIY jest jej absolutna niepowtarzalność. Z pewnością w żadnym innym sklepie nie będzie można znaleźć takiej kartki, więc będzie ona jedyna w swoim rodzaju. Co ciekawe, wykonywanie tego typu drobiazgów wcale nie jest trudne i wymagające.

Kartka urodzinowa DIY- co będzie potrzebne do jej wykonania?

Tak naprawdę kartkę urodzinową DIY można wykonać na wiele sposobów, więc niezwykle ciężkie jest określenie listy niezbędnych przedmiotów. Ciekawym rozwiązaniem stało się wykonanie kartki urodzinowej na drewnianej powierzchni, dzięki czemu zyskuje ona niepowtarzalną trwałość i wygląd. Jeśli więc i wy chcecie odejść do tradycyjnej i papierowej kartki wręczanej na urodziny, to z pewnością pomysł ten przypadnie wam do gustu. W tym celu będziecie potrzebować:

  • kawałka drewna o grubości nie większej niż 5 centymetrów
  • papieru ściernego
  • lakieru do drewna
  • lutownicy, przy pomocy której będziecie mogli wypalić życzenia na drewnianym klocku
  • kolorowych wstążek
  • brokatów

Reszta ozdób bez wątpienia zależy od waszego własnego wyboru i upodobań. Śmiało możecie dać swojej kreatywności pole do popisu, czym z pewnością zaskoczycie solenizanta i wywołacie na jego twarzy szeroki uśmiech.

kartka na urodziny
kartka na urodziny

Kartka urodzinowa DIY- jak wykonać drewnianą kartkę urodzinową?

W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować kawałek drewna. Jeśli ma on postrzępione brzegi, to należy dokładnie wyrównać je papierem ściernym. Dla ciekawszego efektu, możecie również przetrzeć papierem ściernym zewnętrzną stronę bloku drewna co dodatkowo uwydatni słoje, o ile dany kawałek takie posiada. Kolejno przy pomocy lutownicy, możecie delikatnie wypalić w drewnie wasze życzenia dla solenizanta. Warto być ostrożnym, gdyż lutownica potrafi nagrzewać się do niesamowicie wysokich temperatur. Po odczekaniu aż drewno nieco ostygnie należy ozdobić życzenia wedle własnego uznania. Można np. pierwsze litery delikatnie podkreślić brokatowymi pisakami. Kolejno drewno należy pokryć lakierem, co nie tylko podbije jego kolor, ale również sprawi, że będzie ono trwałe i nada mu dodatkowego połysku. Kiedy lakier wyschnie, do jednego z rogów możecie przypiąć ozdobną kokardę wykonaną ze wstążki. Taka kartka urodzinowa DIY z pewnością zrobi wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *