Kartka wielkanocna – piękna tradycja składania życzeń świątecznych

wielkanocna kartka

Historia wysyłania kartek Wielkanocnych sięga czasów  XIX wieku. Tradycja ta rozwinęła się w Europie na szeroką skalę, i stała się bardzo popularnym środkiem, za pośrednictwem którego składano sobie życzenia. Nazwę swoją w Polsce zawdzięcza Henrykowi Sienkiewiczowi, który wymyślił i nazwał ją pocztówką. Polacy chętnie korzystają z tej formy i jest ona ciągle bardzo popularna.

Kartka Wielkanocna jako dowód pamięci

Obecnie nie zawsze mamy możliwość odwiedzić rodzinę w innym zakątku Polski, czy świata, a że wyjątkowe święta potrzebują wyjątkowej oprawy, wysyłamy te drobne dowody pamięci w postaci pięknie zdobionych kartek wielkanocnych. Pod tym drobnym gestem ukryte są wyrazy pamięci o bliskich, przywiązania, oraz chęci życzenia wszystkiego dobrego w tym szczególnym czasie Zmartwychwstania. Ta kartka wielkanocna to piękna tradycja składania życzeń, wyrażenia szacunki i podkreślenia ważności więzów rodzinnych. Serdeczne życzenia płynące z serca to sprawienie komuś przyjemności i sygnał że jest ciągle w naszej pamięci.

kartka wielkanocna
kartka wielkanocna

Tradycyjna kartka wielkanocna z życzeniami

W Polskiej tradycji Święta Wielkanocne zajmują bardzo ważne miejsce i są celebrowane nie tylko w domu z rodziną, ale także w postaci wysyłania kartek wielkanocnych z życzeniami do nieobecnych przy Wielkanocnym stole. Tradycyjny wygląd kartki wielkanocnej nie zmienił się od lat. Nie zmienionymi elementami, które pojawiają się na kartce wielkanocnej, są tradycyjne zajączki, bzie, koszyczek oraz wszechobecne malowane jajka znane jako pisanki. Wskazany jest także baranek oraz małe żółte kurczaczki. Na widocznym miejscu kartki wielkanocnej musi pojawić się napis Wesołego Alleluja, a kolory i wiosenny nastrój powinny podkreślać soczyste barwy i sielankowy, rodzinny wygląd. Współcześnie mamy do wyboru całą gamę pocztówek wielkanocnych, i aby celebrować tą piękną tradycję składania sobie życzeń, możemy kupić kartki wielkanocne składające się z  wielu części, grające, z humorem, ręcznie robione i malowane, a także drukowane komputerowo. Na tradycyjnej kartce wielkanocnej nie może zabraknąć życzeń aby te święta były radosne, szczęśliwe i wesołe.

Kartki świąteczne ręcznie wykonane

Aby podkreślić wyjątkowy charakter naszych życzeń warto samemu wykonać oraz napisać kartkę z  życzeniami. Wszechobecna elektronika na jakiś czas wyparła klasyczne papierowe pocztówki. Ale w ostatnim czasie wracają one do łask, i są coraz częściej, wykorzystywane do okazania pamięci o bliskich i przyjaciołach. Ręcznie robiona kartka wielkanocna może stać się niezwykłym upominkiem, a samo stworzenie takiego małego cuda własnoręcznie, może dać wiele radości i satysfakcji. Aby wyczarować piękną kartkę wielkanocną wystarczy kolorowy papier, kokardki, taśmy oraz cała masa kolorowych farbek do pomalowania elementów kartki. Twoja kreatywność nie ma granic, a radość i uśmiech osoby obdarowanej własnoręcznie wykonaną kartką gwarantowany. Aby podkreślić wyjątkowość pięknej tradycji składania sobie życzeń za pomocą kartek wielkanocnych, warto umieścić ją w pastelowej kopercie i pięknie zaadresować, co podkreśli wyjątkowość przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *