Pomysł na kartki świąteczne

kartka świąteczna

Na święta wiele osób wysyła sobie kartki z pozdrowieniami i życzeniami. Ta tradycja jest coraz częściej zastępowana przez wiadomości wysyłane przez Internet, ale nic nie zastąpi kartki świątecznej wykonanej własnoręcznie przez nadawcę. Może być to pamiątka na całe życie. Aby wykonać kartkę nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności plastycznych. Wystarczy kawałek papieru i kilka dodatków, które znajdziemy w każdym domu.

Jak zrobić proste kartki świąteczne?

Najprostszy sposobem jest przygotowanie kilku kolorowych kawałków papieru i wycięcie z nich kształtów, takich jak choinki, bombki lub jajka wielkanocne. Potrzebny będzie grubszy papier, na który nakleimy kształty oraz klej, który nie pozostawia zbyt wyraźnych śladów. Jeśli nie mamy pomysłów, jakich wzorów użyć, można ich poszukać w Internecie. Gotowe kontury można wydrukować za pomocą domowej drukarki i według nich wyciąć kolorowy papier. Taki prezent jest prosty do wykonania i bardzo estetyczny. Możemy stworzyć oryginalną kartkę — wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni.

Przestrzenne kartki z życzeniami

Bardziej skomplikowane są kartki przestrzenne. Aby je wykonać potrzebne będą kolorowe sznurki, metalowe kółko i kilka iglastych gałązek. Z jednej strony kółka przyklejamy gałązki, a pod spodem układamy fantazyjnie sznurki. Najlepiej, jeśli są grube i mamy do dyspozycji kilka mocno kontrastujących kolorów. Zamiast metalu można wykorzystać fragment plastiku. Ważne, aby był to element błyszczący, aby podkreślić świąteczny charakter upominku. Takiej kartki nie znajdziemy w sklepie.

kartki świąteczne
kartki świąteczne

Kartki świąteczne z błyszczącymi dodatkami

Jeśli osoba obdarowywana lubi świecące przedmioty, można zdecydować się na życzenia uzupełnione kolorowymi kamykami lub koralikami. Można narysować kontur choinki, zajączka wielkanocnego lub bombek, a następnie wypełnić je błyszczącymi elementami. Koraliki trzeba przykleić dokładnie obok siebie tak, aby stworzyły atrakcyjną kompozycję. Narysowane linie można przykryć kamykami lub wykorzystać kontur w celu podkreślenia kształtu wszystkich figur. Linie narysować ręcznie lub wykorzystać podstawowe przybory szkolne, takie jak linijka i cyrkiel. Jeśli zrobimy to starannie, efekt przerośnie nasze oczekiwania.

Kartki świąteczne z kawałkami tkaniny

Bardzo estetycznie wyglądają też kartki świąteczne z przyszytymi małymi kawałkami filcu. W ten sposób można, na przykład, stworzyć wizerunek bałwana, domku Świętego Mikołaja lub buta z prezentami. Tym razem liczą się nasze umiejętności w przeciąganiu nitki przez papier. Wszystkie części rysunku powinny przylegać do kartki, a dziurki w papierze powinny być wykonane w równych odstępach. Nie musi być ich bardzo dużo. Wręcz przeciwnie — liczy się prostota. Wystarczą 3-4 dziurki na każdy kawałek filcu. Można go wstępnie przykleić do kartki, wtedy będzie nam łatwiej wykonać resztę pracy.

Kartkę papieru można też potraktować jako elastyczny materiał do wyszywania. Nie trzeba wtedy dodawać żadnych innych przedmiotów. Jednak musimy wtedy bardzo uważać, bo jeden nieostrożny ruch zepsuje cały efekt estetyczny. Warto wcześniej potrenować korzystając ze zbędnych kawałków nitek. Estetycznie wykonana kartka będzie bardzo oryginalnym upominkiem, niezależnie od czego, czy przygotujemy ją dla rodziców, dziadków czy przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *