Ręcznie robione kartki bożonarodzeniowe

kartka bożonarodzeniowa

Tradycja wręczania sobie kartek bożonarodzeniowych jest zdecydowanie jedną z piękniejszych. To właśnie nim, możemy przekazać osobom, które mieszkają w innym kraju, że ciągle o nich myślimy i z pewnością chcielibyśmy święta Bożego Narodzenia spędzić z nimi wspólnie. Okazuje się, że kartki bożonarodzeniowe, które dostępne są w sklepach, niestety co roku wyglądają podobnie. Dla osób, które wysyłają je od kilku lat, znalezienie nowej, oryginalnej kartki może być więc sporym wyzwaniem. Dlaczego więc nie podjąć się trudu i nie wykonać ręcznie kartek bożonarodzeniowych?

Ręcznie robione kartki bożonarodzeniowe- dlaczego warto?

Tradycja kartek bożonarodzeniowych jest niezwykle długa, jednak od zawsze przyświecał jej jeden cel. Mianowice kartka ta miała symbolizować pamięć o osobach, które z różnych względów nie mogą wspólnie z nami celebrować świąt Bożego Narodzenia. Co ciekawe, początkowo stawiano właśnie na produkcje ręczną tego typu kartek, jednak wraz z upływem kolejnych lat, gotowe wzory zaczęły pojawiać się w sklepie. Niemniej jednak, niestety gotowe kartki bożonarodzeniowe praktycznie co roku odznaczają się tym samym motywem, a także takimi samymi życzeniami, które zawierają się w środku. Lepszym rozwiązaniem okazuje się więc poświęcenie chwili czasu na to, by przygotować je własnoręcznie. Z pewnością będą one oryginalne i wywołają szeroki uśmiech na twarzy osoby, które będzie adresatem takiej ręcznie robionej kartki bożonarodzeniowej. Nie ma bowiem lepszego sposobu na podkreślenie tego, jak ważna jest dla nas dana osoba, niż wręczenie jej świątecznej kartki, do przygotowania której włożyliśmy wiele trudu i kreatywności.

kartka na bożenarodzenie
kartka na bożenarodzenie

Ręcznie robione kartki bożonarodzeniowe- co będzie nam potrzebne?

Z pewnością nikt z nas nie posiada w domu niezbędnych elementów, które będą miały kluczowe znaczenie przy wykonywaniu kartki bożonarodzeniowej. W związku z tym w pierwszej kolejności warto udać się do sklepu papierniczego po podstawowe materiały do pracy. Niezbędne nam będą:

  • ozdobny papier do drukarki
  • brokaty w pisaku, które są szybkoschnące
  • klej
  • niewielkie koraliki, które będą imitowały bombki

Tak naprawdę, w zależności od tego jaki macie pomysł na wykonanie kartki, niezbędne elementy do jej dekoracji mogą się zmienić. Nie ma co jednak ograniczać własnej kreatywności i w przypadku kartek bożonarodzeniowych, warto puścić wodzę fantazji.

Ręcznie robione kartki bożonarodzeniowe- jak je wykonać?

W pierwszej kolejności należy zdecydować się na główny motyw kartki bożonarodzeniowej. Czy chcemy by dominowało na niej świąteczne drzewko, a może lepiej duży prezent w 3D? Po wybraniu projektu, można przejść do przygotowania unikalnych życzeń, które należy wydrukować. Kolejno projekt kartki, w zależności od tego czy jest to choinka, czy też prezent, również przenosimy na komputer i nadrukowujemy go na połowie ozdobnego papieru. W ten sposób uzyskamy stronę tytułowa i stronę zewnętrzną. Po wydruku kartkę świąteczną należy zgiąć w pół i przystąpić do jej ozdabiania. Jeśli skusiliście się na ozdobienie strony tytułowej drzewkiem, to warto przykleić niewielkie koraliki, a także ozdobne wstążki, które będą imitowały bombki oraz łańcuch choinkowy. Gwiazdę na drzewku można narysować przy pomocy brokatowego pisaka, dzięki czemu będzie się ona pięknie mienić. W przypadku kiedy na stronie tytułowej widnieje prezent, warto z cienkiej wstążki wyciąć i pasek i przygotować kokardę, a także obrysować jego kontur brokatowym pisakiem, co pozwoli na uzyskanie efektu trójwymiarowości. Takie kartki z pewnością zadowolą adresatów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *